حیف نیست رمزارز داری و سودش رو نمی‌گیری؟!

با استیکینگ روی دارایی های رمز ارزی خود، سود کسب کنید.

رمز ارز ها

سالیانه چقدر سود می‌گیرم؟

هرچه مقدار سرمایه ای که استیک می کنید بیشتر باشد، سود بیشتری کسب می کنید. ارز پلاس در آینده نزدیک، رمز ارز های بیشتری با قابلیت استیک کردن اضافه می کند.

مزایا

مزایای استیکینگ در ارز پلاس

استیکینگ به شما این امکان را می دهد تا ضمن نگهداری رمز ارز ها، برای خودتان درآمد ایجاد کنید.

از همین امروز شروع به کسب درآمد کنید.

۱. کسب درآمد آسان

استیک کردن رمزارز فرایندی دشوار است، اما در ارز پلاس با چند کلیک ساده می‌توانید آن را انجام دهید.

۲. پرداخت سود خودکار

درآمد شما به صورت خودکار و روزانه به حساب سرمایه‌گذاری‌تان اضافه می‌شود.

۳. شروع با سرمایه اندک

شما می‌توانید با مبالغ کم سرمایه‌گذاری خود را شروع کرده و سود دریافت کنید.

سوالات متداول

استیکینگ، یک روش کسب سود حاصل از نگهداری ارزهای دیجیتال توسط شبکه بلاکچین است که در آن، دارایی رمزارزی شما توسط شبکه، با الگوریتم ساختار اجماع اثبات سهام (PoS) نگهداری می‌شود و به سرعت و توان استخراج ارزهای آن شبکه، کمک می‌کند. در نتیجه، شبکه نیز در ازای این کار به کیف پول استیک کننده، از همان ارز، پاداش می‌دهد.

اعتبارسنجی تراکنش در تمام شبکه‌های بلاکچین، به عنوان یک نقطه مشترک محسوب می‌شود. اعتبارسنجی تراکنش‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: 1- اجماع اثبات کار (PoW) 2- اجماع اثبات سهام (PoS) برای ارزی مثل بیت کوین، راه اعتبارسنجی تراکنش‌ها از طریق اثبات کار انجام می‌شود که با مصرف بالای برق و تجهیزات مخصوص انجام می‌شود. ولی برای برخی ارزها، با روش‌های متنوع دیگری که نیاز به انرژی و تجهیزات خاصی نیستند، این عمل انجام می‌شود. استیک کردن یکی از راه‌های موجود برای این مورد است. استیک کردن دارندگان دارایی، این امکان را می‌دهد که در شبکه قدرت تصمیم گیری داشته باشند، بلوک‌ها را تایید کنند و پاداش بگیرند.

بله. در صورتی که هر یک ارزهایی که در ارزپلاس جهت استیک کردن پشتیبانی می‌شوند را داشته باشید، می‌توانید آن را استیک کنید و پاداش آن را با توجه به درصد سود سالیانه درج شده برای آن ارز، دریافت کنید.

هر ارز قابل استیک در ارزپلاس، درصد سود سالیانه (APR) مشخصی دارد که در صفحه استیکینگ مشخص است. یعنی اگر کاربر به مدت یک سال آن ارز را استیک کند، در انتهای سال، به میزان درصد APR به دارایی کاربر اضافه می‌شود. به عنوان مثال، یک طرح استیکینگ در ارزپلاس، ۳۰ روزه و دارای نرخ سالانه ۳۰ درصد است. چنانچه شما در این طرح شرکت کنید، در انتهای دوره ۳۰ روزه، ۲.۵ درصد خواهد بود. به عبارتی اگر ۳۰ درصد را تقسیم بر تعداد ماه‌های یکسال کنیم (۱۲ ماه)، سود دریافتی در یک ماه محاسبه خواهد شد. APR مشخص شده برای هر شبکه، به صورت تقریبی است و ممکن است با توجه به شرایط و قوانین هر شبکه، تغییر داشته باشد. در حال حاضر در ارزپلاس می‌توانید دارایی خود را در یک دوره زمانی مشخص، استیک کنید و سود خود را به صورت روزشمار دریافت کنید. توجه داشته باشید که سود به دست آمده از جنس همان ارز است و به صورت ریالی یا تتر پرداخت نمی‌شود.

فرایند استیکینگ ریسک بسیار کمی دارد و ریسک اصلی به کاهش قیمت رمزارز استیک شده بستگی دارد. به این صورت که وقتی یک رمزارز را استیک می‌کنید، دارایی شما تا پایان دوره استیکینگ، در شبکه قفل خواهد شد و در صورت کاهش ارزش آن ارز، ارزش دارایی شما نیز کاهش پیدا می‌کند. اما در صورتی که در مدت زمان استیکینگ، ارزش رمزارز استیک شده، بالا رود، شما روی دارایی اصلی خود نیز سود می‌کنید و بر تعداد ارزهای شما نیز بنا بر فرایند استیکینگ، افزوده می‌شود.

پس از ثبت درخواست استیکینگ توسط کاربر، وضعیت درخواست شما به درحال پردازش تغییر می‌کند و پس از آن وارد مرحله انتظار می‌شود. این فرایند با توجه به شرایط شبکه، ممکن است از چند ساعت تا ۳ روز به طول انجامد. پس از نهایی شدن وضعیت درخواست، استیکینگ شما فعال شده و سود روزانه محسابه و پرداخت خواهد شد.

بله! شما می‌توانید در هر لحظه که تصمیم به لغو استیکینگ خود را داشتید، آن را انجام دهید. در نظر داشته باشید که اگر استیکینگ در مرحله پردازش باشد، به صورت آنی لغو می‌شود. اما اگر در مرحله‌ای غیر از مرحله پردازش باشد، درخواست لغو شما حداکثر تا ۳ روز انجام خواهد شد و در طی مدت زمان لغو استیکینگ، سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

با توجه به اینکه در فرایند استیکینگ، مشارکت در تایید و اعتبارسنجی بلوک‌های شبکه بلاکچین انجام می‌شود و سود دریافتی از استیکینگ، پاداش این مشارکت است، این پاداش در قبال حفظ امنیت شبکه و تامین نقدینگی آن، پرداخت می‌شود و در نتیجه، مشارکت در استیکینگ، به هیچ عنوان ربا محسوب نمی‌شود.