سوالات متداول

به دنبال افزایش محبوبیت رمزارزها در کشور و همچنین تقاضای بسیار برای خرید و فروش رمزارزها، صرافی‌های رمزارزی داخلی متعددی آغاز به کار کردند. ارزپلاس یکی از صرافی‌های رمزارزی معتبر داخلی است که می‌توانید با استفاده از امکانات آن به راحتی و در کم‌تر از چند دقیقه به خرید و فروش رمزارزها با ریال بپردازید.

بیت کوین اولین ارز دیجیتال است و در سال 2009 توسط شخص یا گروه ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. بیتکوین از طریق استخراج ایجاد می‌شود و عرضه کل محدودی دارد. عرضه کل بیت کوین 21 میلیون تعیین شده است و تاکنون چیزی حدود 19 میلیون از آن استخراج شده است. هدف اصلی ایجاد بیت کوین ایجاد جامعه‌ای غیرمتمرکز برای انتقال راحت، کم هزینه و امن دارایی بوده است.

تتر یکی از معروف‌ترین استیبل کوین‌هایی است که در حال حاضر در بازار رمزارزها استفاده می‌شود. ارزش تتر همیشه به صورت تقریبی معادل یک دلار است. استیبل کوین‌ها معمولا به برای حفظ ارزش به یکی از دارایی‌های دنیای واقعی مثل دلار وابسته می‌شوند. از مهم‌ترین کاربردهای استیبل کوین‌هایی همچون تتر جلوگیری از ایجاد ضرر حاصل از نوسانات بازار رمزارزها است.

باتوجه به ماهیت دیجیتالی رمزارزها، برای نگهداری و ذخیره آنها به یک فضای دیجیتال امن نیاز است. کیف پول‌های رمزارزی برای نگهداری امن رمزارزها استفاده می‌شوند و انواع مختلفی دارند. کیف پول‌های به دسته بندی‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، موبایلی و تحت وب تقسیم می‌شوند. هر یک از آنها معایب و مزایای خاص خود را دارند. این شما هستید که بر اساس نوع نیاز خود انتخاب می‌کنید که از کدام یک از آنها استفاده کنید.

برای خرید ارزدیجیتال در صرافی رمزارزی ارزپلاس کار سختی پیش رو ندارید. کافی است تا چند دقیقه برای ثبت نام و احراز هویت خود وقت بگذارید. بعد از طی این مراحل می‌توانید به راحتی کیف پول ریالی خود را شارژ کنید و به خرید رمزارز با استفاده از ریال بپردازید.

فروش رمزارز در صرافی ارزپلاس نیز به سادگی خرید رمزارز است. کافی است به کیف پول رمزارز مورد نظر خود در صرافی ارزپلاس مراجعه کنید و با استفاده از دکمه فروش به فروش آن رمزارز اقدام کنید. بعد از فروش معادل ریالی سفارش مورد نظر شما به کیف پول ریالی شما اضافه می‌شود که می‌توانید نسبت به برداشت آن به حسابی که می‌خواهید، اقدام کنید.

بعد از ورود به سایت و در صفحه اصلی جدول اطلاعات تمامی ارزهایی که در ارزپلاس پشتیبانی می‌شوند به شما نمایش داده می‌شود. با استفاده از این جدول می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود همچون قیمت لحظه‌ای، تغییرات 24 ساعته و هفتگی، حجم معاملات و … را مشاهده کنید.

در حال حاضر صرافی رمزارزی ارزپلاس از چیزی حدود 220 رمزارز پر مخاطب و معروف پشتیبانی می‌کند و هر چند وقت یک‌بار به تعداد این ارزها اضافه خواهد شد.

برای استفاده از خدمات و امکانات صرافی رمزارزی ارزپلاس کافی است تا مراحل ثبت نام و احراز هویت در این صرافی را پشت سر بگذارید. ثبت نام در ارزپلاس بسیار ساده است اما برای پشت سر گذاشتن مراحل احراز هویت با موفقیت نیاز به ارسال مدارک دارید. علی رغم اینکه ممکن است ارسال مدارک برای کاربران در ابتدا دشوار به نظر برسد اما توجه داشته باشید که این کار برای حفظ امنیت بیشتر دارایی شما و تنها یک بار صورت می‌گیرد. همچنین بدون احراز هویت کامل نیز می‌توانید به فعالیت در ارزپلاس بپردازید اما برای دسترسی نامحدود به تمامی امکانات ارزپلاس نیاز به احراز هویت دارید.

در حال حاضر در اغلب پلتفرم‌ها کاربران نیاز به طی مراحل احراز هویت دارند. احراز هویت به پروسه‌ای گفته می‌شود که افراد با ارسال تصویر سلفی، مدارک، دستنوشته و … هویت واقعی خود را به پلتفرم مد نظر اثبات می‌کنند.

این قوانین براساس دستور پلیس فتا و برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های مالی از افراد کم اطلاع صورت می‌گیرد. همانطور که گفته شد این مراحل ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما به امنیتی که برای دارایی شما ایجاد می‌شود می‌ارزد.

این قوانین براساس دستور پلیس فتا و برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های مالی از افراد کم اطلاع صورت می‌گیرد. همانطور که گفته شد این مراحل ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما به امنیتی که برای دارایی شما ایجاد می‌شود می‌ارزد.

برای شارژ کیف پول ریالی یا خرید ارز از ارزپلاس به درگاه پرداخت بانکی متصل می‌شوید و به راحتی با استفاده کارت بانکی خود به پرداخت می‌پردازید. برای برداشت از ارزپلاس نیز کافی است درخواست برداشت خود را ثبت کنید؛ مبلغ درخواستی شما به حساب ثبت شده در صرافی رمزارزی ارزپلاس واریز خواهد شد.

در صرافی ارزپلاس هیچ گونه کارمزدی بابت واریز ریالی و رمزارزی از کاربران دریافت نمی‌شود. همچنین کارمزد خرید و فروش رمزارزها در معاملات کلاسیک برای سفارشات maker صفر و برای سفارشات taker 0.2% است. در صورتی که از معاملات سریع استفاده کنید کارمزد خرید و فروش رمزارزها 0.2% خواهد بود. همچنین کارمزد برداشت ریالی از صرافی ارزپلاس 5000 تومان و کارمزد برداشت رمزارزی بسته به شبکه مورد نظر شما برای انتقال خواهد بود. بدیهی است این کارمزدها از سوی ارزپلاس تعیین نشده و باتوجه به کارمزد تعیین شده شبکه بانکی و بلاکچین مورد نظر از کاربران دریافت می‌شوند.

بله، شما می‌توانید رمزارزهای خریداری‌شده خود را در کیف پول اختصاصی آن رمزارز در صرافی ارزپلاس نگهداری کنید.

مقدار حداقل برداشت برای هر ارز وابسته به عوامل متعددی است که می‌توانید قبل از اقدام به برداشت در صفحه اختصاصی آن رمزارز از مقدار آن مطلع شوید.

امکان واریز و برداشت برای تمامی ارزهایی که در صرافی رمزارزی ارزپلاس پشتیبانی می‌شوند وجود دارد.

تیم پشتیبانی صرافی رمزارزی ارزپلاس به صورت 24 ساعته و آنلاین در حال پاسخگویی و رفع مسائل کاربران هستند. همچنین می‌توانید در ساعات اداری از طریق تماس تلفنی با تیم پشتیبانی ارزپلاس در ارتباط باشید.